Zarząd sukcesyjny dla firm

Przedsiębiorcy otrzymali kilka dni temu wiadomość e-mail od Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii dotyczący sukcesji firmy, a konkretnie zabezpieczenia przyszłości firmy i zachowania ciągłości jej działania. Przepisy wchodzą w życie 25 listopada bieżącego roku.

Nowe przepisy wprowadzają ułatwienia związane z wyznaczeniem zarządcy sukcesyjnego dla działalności gospodarczej. Powołany zarządca będzie prowadził firmę w imieniu spadkobierców, aż do zakończenia formalności spadkowych. Warto pamiętać, iż jest to rozwiązanie tymczasowe! Jak informuje Ministerstwo do powołania zarządcy sukcesyjnego wystarczy pisemne oświadczenie, zgoda osoby powołanej na zarządcę oraz wpis zarządcy do CEIDG. Ułatwieniem jest możliwość dokonania wpisu bezpłatnie przez Internet.

Więcej informacji na temat sukcesji, w tym poradnik dotyczący tego, jak wpisać zarządcę sukcesyjnego online, na stronie Biznes.gov.pl.

Nasze biuro rachunkowe jest już w pełni przygotowane do udzielania informacji na temat zarządu sukcesyjnego swoim klientom, jak również wszystkim osobom zainteresowanym tematem sukcesji w firmie. Uczestniczyliśmy w obszernym szkoleniu dotyczącym aspektów prawnych, podatkowych i rachunkowych sukcesji w firmie. Jeśli macie Państwo pytania, prosimy o kontakt.

Zapraszamy osoby fizyczne prowadzące działalność na terenie Bochni, Nowego Wiśnicza, Niepołomic, ale również i Krakowa do skorzystania z naszych usług.

certyfikat uczestnictwa w szkoleniu z zarządu sukcesyjnego firmy

Uprawnienia KIDP nr 12755

Licencja Ministra Finansów nr 7816/98

Członek Stowarzyszenia Księgowych

Skontaktuj się z nami

Biuro Rachunkowe Bochnia
tel.14-610-59-70

Biuro Rachunkowe Wiśnicz
tel.14-612-84-76

Biuro Rachunkowe Lipnica
kom. 604-236-723