Rozliczenia podatków z zagranicy

Rozliczamy podatki z zagranicy

Jeśli pracowałeś za granicą, z naszą pomocą możesz odzyskać swój podatek. W naszym biurze rachunkowym zajmujemy się zwrotami podatków od 10 lat, a nasi pracownicy posługują się językami obcymi, co w połączeniu ze znajomością zagadnień prawa podatkowego pozwala nam szybko i skutecznie realizować zwroty podatków. Zajmiemy się całą papierkową robotą, a Ty otrzymasz zwrot na swoje konto bankowe.

Czym jest zwrot podatku z zagranicy?

Niezależnie od kraju każdy pracodawca jest zobowiązany odprowadzać zaliczkę na podatek z pensji pracownika już od pierwszej wypłaty. Zaliczki te są odprowadzane do właściwych Urzędów Skarbowych w kraju, w którym pracownik jest zatrudniony.

Podobnie jak w Polsce, w Niemczech,Holandii, Anglii, Irlandii czy Islandii została określona kwota wolna od podatku, która zmienia się co rok. Dla podatnika oznacza to, że po złożeniu rocznego zeznania podatkowego (odpowiednik polskich deklaracji PIT) pracownik może ubiegać się o zwrot potrąconej wcześniej zaliczki na podatek. Przynieś swoje dokumenty, rozliczymy Twój podatek.

Rozliczamy podatki z:

 • Zwrot podatków z Anglii
 • Zwrot podatków z Holandii
 • Zwrot podatków z Niemiec
 • Zwrot podatków z Irlandii
 • Zwrot podatków z Islandii
 • Zwrot podatków z Norwegii
 • Zwrot podatków z Belgii
 • Zwrot podatków z Hiszpanii
 • Zwrot podatków z Czech
 • Zwrot podatków z Szwecji
 • Zwrot podatków z Kanady
 • Zwrot podatków z USA
 • Zwrot podatków z Słowacji
 • Zwrot podatków z Guernsey

Przepisy podatkowe w każdym kraju różnią się od siebie. W każdym będą inne druki, sposoby ich składania do urzędów skarbowych, a przede wszystkim czas składania dokumentów. Warto o tym wiedzieć, bo absolutnie w każdym kraju za niedopełnienie swoich podatkowych obowiązków grożą grzywny pieniężne. Jeśli nie orientujesz sie w przepisach i ważnych terminach, możesz liczyć na naszą pomoc.
Nasi pracownicy pomogą z rozliczeniem podatków za pracę za granicą. Podpowiedzą, na jakie ulgi i odliczenia możesz liczyć, a przede wszystkim wypełnią za Ciebie wszystkie niezbędne formularze.

Dlaczego warto zlecić zwrot podatku z zagranicy biuru podatkowemu?

Przepisy podatkowe są skomplikowane, a dokonywane w nich zmiany jeszcze bardziej komplikują sprawę. Trudne do ogarnięcia dla laika w Polsce, tym bardziej będą zawiłe i pełne pułapek w obcym kraju. Dodatkowo samodzielne i błędne wypełnienie zeznań podatkowych może skutkować, nie tyle karą pieniężną ze strony zagranicznego fiskusa, co brakiem możliwości uzyskania wszelkich ulg i odliczeń należnych podatnikowi. Pewne kwestie są również na tyle ważne, że trzeba się orientować w przepisach, aby nie popełnić błędu i nie narażać się na nieprzyjemności.

Dla przykładu, w Holandii, w sytuacji, kiedy osiągamy dochód również w Polsce, aby dokonać rozliczenia z holenderskim urzędem skarbowym najpierw trzeba dokonać takiego rozliczenia w Polsce, a dopiero po otrzymaniu potwierdzenia z polskiego US, można składać zeznanie podatkowe do Belastingdienst. Z drugiej strony, jeśli nasze dochody pochodzą w 90% ze stosunku pracy świadczonego na terenie Holandii, możemy liczyć na zarezerwowane dla holenderskich rezydentów podatkowych specjalne ulgi.
Inne zasady są w Belgii. Tam na specjalne ulgi możesz liczyć, jeśli 75% Twoich dochodów pochodzi z pracy świadczonej na rzecz belgijskiej firmy. Inne są również zasady rozliczenia z małżonkiem oraz obowiązują inne terminy składania zeznań podatkowych.

Aby orientować się i wiedzieć, jakie dokumenty są niezbędne, jakich ulg i odliczeń można dokonać, trzeba poświęcić zagadnieniu rozliczenia podatku z zagranicy sporo czasu. Mozna również zlecić takie rozliczenie biuru rachunkowemu Kanclerz i spokojnie oczekiwać na zwrot nadpłaconych podatków.

Uprawnienia KIDP nr 12755

Licencja Ministra Finansów nr 7816/98

Członek Stowarzyszenia Księgowych

Skontaktuj się z nami

Biuro Rachunkowe Bochnia
tel.14-610-59-70

Biuro Rachunkowe Wiśnicz
tel.14-612-84-76

Biuro Rachunkowe Lipnica
kom. 604-236-723